Fotbalový klub FK Baník Souš z.s. byl dne 18.10.2018 pořadatelem projektu „Den plný sportu dětí předškolního a školního věku“ . Akce byla pořádána za finanční podpory Lesů České republiky,s.p.

Projekt byl určen na rozvoj sportování pro děti a mládež nejen z Mostu, ale i z blízkého okolí. Jednalo se o podporu sportovní činnosti dětí - tzv. nespecifické primární prevence se zaměřením na děti i ze sociokulturně znevýhodněného prostředí. V rámci projektu byla podpořena sportovní činnost dětí V dopoledních hodinách probíhalo sportovní dovádění , kdy děti měly možnost si na 12 různorodých stanovištích vyzkoušet své technické dovednosti a pohybové schopnosti.

Akce probíhala na hlavní travnaté ploše a na UMT v areálu , celkem se zúčastnilo 210 děti převážně ze Základních škol Mostecka.

Celý článek...

Čtvrtek, 15 Listopad 2018 08:48

V posledním kole podzimní části sezony přivítají naši muži na Souši desátý celek průběžné tabulky Divize B – Sportovní sdružení Ostrá.

Náš soupeř v minulém kole podlehl na svém hřišti pražskému Motorletu 1:2.

Dosavadní bilance Ostré je 4-4-1-5 při skóre 15:13, což znamená zisk 21 bodů.

V minulé sezoně byl podzimní zápas na našem hřišti velice vyrovnaný. Zvítězili jsme sice 2:1, ale byli jsme v tomto ohledu šťastnějším mužstvem, které zvrátilo vyrovnaný zápas na svou stranu. Stalo se tak díky pokutovému kopu, který v 65. minutě proměnil Dolejší.

V jarní odvetě na hřišti soupeře jsme podlehli 2:3, když naše branky vstřelil Nobst.

Zápas FK Baník Souš - Sportovní sdružení Ostrá začíná v sobotu 17.11 od 13:30 hodin.

Úterý, 13 Listopad 2018 10:32

SK Polaban Nymburk - FK Baník Souš 0:0 (0:0) PK : 2:4

V předposledním kole podzimní časti Divize skupiny „B“ zajížděli hráči Souše na půdu v pořadí 13. FK Polabanu Nymburk.

Nízký bodový zisk domácího celku společně s dobře připraveným, ale velmi měkkým terénem dal předvídat bojovnému utkání. To se také potvrdilo hned od úvodního hvizdu, již ve 2. minutě trestal rozhodčí domácí hráče žlutou kartou.

Hosté vstoupili do utkání lépe a hned na konci první desetiminutovky zamkli domácí v jejich pokutovém území. Nejprve z pravé strany střílel z hranice pokutového území Hlaváček P., jeho střelu pod břevno vytěsnil domácí brankář na rohový kop. Z rohového kopu přišla další nebezpečná situace, kdy přetažený centr Prokop vracel zpět před branku a hlavičku Popelky likvidoval domácí zadák na brankové čáře. Následující roh již žádné vzrušení nepřinesl.

Poté domácí hru zlepšili, útoky se střídali na obě strany s náznaky drobných příležitosti, ale o vyložených gólových šancích nemůže být ani řeč. Duel se odehrával především mezi oběma šestnáctkami s velkým množstvím tvrdých osobních soubojů. Ale i přes zlepšení domácích měli celou první půli mírnou převahu hosté ze Souše. Za zmínku ještě stojí přihrávka Popelky, kdy poté z levé strany střílel Zápotocký a to v 31. minutě, střelu zlikvidoval domácí gólman.

Neděle, 11 Listopad 2018 21:08

Společný tým fotbalových žen Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál poslední mistrovské utkání v Praze s nováčkem soutěže FC Prague Raptors a přezimuje na prvním místě divizní tabulky.

Minulou sobotu zvítězily ženy Souše/Ervěnic-Jirkova jednoznačně v posledním utkání podzimní části soutěže na půdě atraktivního týmu pražských žen (složený převážně z cizinek) v poměru 8:0 (poločas 4:0) a zakončily tak úspěšně působení v obměněné soutěži (po odehrání základní části soutěže se tabulka rozdělí na dvě části – první 4 týmy pak budou hrát dvoukolově o prvenství soutěži a ostatní týmy pak o konečné umístění).

Ženy sdruženého týmu odehrály na podzim celkem 9 utkání, v 8 zápasech zvítězily a z jednoho utkání odešly jako poražené – celkem získaly 24 bodů a bilance branek je velice aktivní – 43 vstřelených branek oproti 10 obdrženým. Fotbalově nejkvalitnější lze považovat zápasy s vítězem minulého ročníku – Pavlíkovem (1:0 a 5:3) a zejména druhé utkání patřilo mezi nejlepší zápasy celého podzimu, kdy oboustranně kombinační hra byla okořeněna osmi hezkými brankami. Nevýraznějších vítězství bylo dosaženo s „cizineckou legií“ týmu Prague Raptors (14:1 a 8:0). Jako smolný zápas lze hodnotit jedinou prohru v soutěži s týmem Švermova (0:2), který dobře takticky zvládl utkání a odvezl si všechny body.

Čtvrtek, 08 Listopad 2018 11:06

V neděli nastoupí naši muži na hřišti dvanáctého týmu průběžné tabulky Fortuna Divize B – SK Polaban Nymburk.

Náš soupeř v minulém kole zvítězili na hřišti pražského Motorletu 1:0.

Dosavadní bilance Nymburku je 5-1-1-6, což znamená zisk 18 bodů.

V minulé sezoně nastupoval Nymburk v ČFL kde skončil na předposledním místě se ziskem 15 bodů a sestoupil do divize.

Polaban hrál Divizi v ročníku 2016/17. Z podzimního zápasu na hřišti soupeře se nám podařilo přivézt bod, za remízu 1:1. V zápase jsme od 25. minuty vedli 1:0 branskou Štípka. Do poločasu domácí vyrovnali a o bonusovém bodu rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých byli šťastnější šikovnější domácí.

V jarní odvetě na našem hřišti jsme prohráli 0:2 po našich individuálních chybách.

Zápas SK Polaban Nymburk – FK Baník Souš začíná v neděli 11.11. od 14:00 hodin.

Úterý, 06 Listopad 2018 20:24

FK Baník Souš. – SK Kladno 2:1 (1:0)

Branky : 11 .min.Štípek, 70.min. Pátek – pokutový kop – 49. min. Borák

Předposlední domácí zápas v podzimní části fotbalové divize sehráli hráči Souše se silným celkem z Kladna.

Utkání bylo od počátku vyrovnané a bojovné, lépe však začali domácí hráči. Hned v úvodu utkání v 11. minutě se k přímému volnému kopu postavil Štípek, ale jeho střela byla pouze do zdi postavené z bránicích hráčů. Míč se však odrazil znovu ke Štípkovi a ten tvrdou střelou prostřelil vše co mu stálo v cestě 1-0.

Hosté na oplátku udeřili hned ve 12. minutě, kdy se do šance dostali na levé straně, ale domácí brankař míč vyrazil. V 33. minutě hosté zahrávali rohový kop na přední tyč, kde jejich hráč však hlavičku nedokázal umístit do domácí branky, ale domácím příznivcům pěkně zatrnulo.

K dalším slibným situacím již v prvním poločase nedošlo a tak se šlo do kabin za těsného stavu pro domácí tým.

V úvodu druhého poločasu domácí hráči zaváhali a již ve 49. minutě po rohovém kopu se míč dostal po hlavičce na zadní tyč, kde stál sám neobsazený hráč hostí Borák a ten do prázdné branky skóroval a srovnal stav utkání na 1-1.

Čtvrtek, 01 Listopad 2018 09:25

V sobotu přivítají naši muži na Souši pátý celek průběžné tabulky fotbalové Divize B – SK Kladno.

Náš soupeř v minulém kole remizoval doma s motorletem 1:1 a bonusový bod si po penaltách odvezli hosté.

Dosavadní bilance Kladna je 5-1-4-2 a to znamená zisk 21 bodů. V průběžné tabulce tedy ztrácíme na sobotního soupeře pouhý bod.

V minulém ročníku v podzimním zápase na našem hřišti diváci branku neviděli, a tak o bonusovém bodu nakonec rozhodly pokutové kopy, ve kterých byli hosté šťastnější.

V jarní odvetě na hřišti soupeře jsme zvítězili 2:0, když naše branky vstřelili Zápotocký a Štefko.

Zápas FK Baník Souš – SK Kladno začíná v sobotu 3.11. od 14:00 hodin na Souši.

Středa, 31 Říjen 2018 07:47

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – SK Pavlíkov 5:3 (3:2)

Branky Souše/Ervěnic: Králová, Polívková, Podaná, Ratajová a Lukešová;

ŽK 2:0, bez ČK; 50 diváků.

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov přispěl v domácím utkání na hřišti v Souši s loňským vítězem soutěže ke kvalitnímu utkání plné branek.

Oba týmy vyznávají útočné pojetí hry, což bylo vidět od úvodního hvizdu rozhodčího. Domácí ženy si již v úvodu vytvořily několik šancí, které volaly po brance. Ale byly to ženy Pavlíkova, které již v 7. minutě otevřely skóre utkání z rychlého protiútoku – 0:1.

Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Domácí také po průniku po levé straně hřiště a dorážce Králové srovnaly skóre utkání – 1:1. To běžela 13. minuta. Utkání mělo bojovný náboj a šance ke vstřelení branky měly oba týmy.

Pondělí, 29 Říjen 2018 13:56

FK Ostrov - FK Baník Souš z.s. 0:0 (0:0) PK : 5:6

Branky : rozhodující penalta Pettík

K dalšímu utkání Souš zajížděla na hřiště FK Ostrov na Karlovarsko. Utkání přihlížela na současnou dobu docela pěkná divácká návštěva cca. 350 diváků.

Do utkání lépe vstoupili hosté, již v 1. minutě utkání vyslal vlevo do průniku Dominik Nobst záložníka Strnada, který přihrál míč v pokutovém území pod sebe a Václav Štípek „narážečkou“ připravil střeleckou pozici Nobstovi, ale ten přestřelil branku.

V 16. minutě se do výhodné pozice dostal Štípek, ale v těsné blízkosti brankaře na dlouhou nohu míč také poslal nad domácí branku. V 18. minutě měli domácí také šanci, kdy z pozice levého křídla vystřelili, ale hostující brankař míč nohou vyrazil.

Ve 22. minutě domácí měli šanci po rohovém kopu z pravé strany, kdy nikým nekrytý hráč v brankové pozici hlavičkoval míč mimo branku.

Pátek, 26 Říjen 2018 07:48

V sobotu nastoupí naši muži na půdě třináctého týmu průběžné tabulky – FK Ostrov.

Náš soupeř v minulé sezoně jednoznačně vyhrál Karlovarský krajský přebor s impozantní bilancí 23-1-1-1. Dokázal nastřílet svým soupeřům neskutečných 142 branek a jen 21 jich obdržel.

V minulém kole Ostrov remizoval na hřišti Motorletu 1:1 a bonusový bod získali domácí.

Zápas FK Ostrov – FK Baník Souš začíná v sobotu 27.10. od 14:30 hodin.