2018/19

Čtvrtek, 20 Září 2018 07:58

V sobotu přivítají naši muži na Souši svého souseda z tabulky a zároveň z vedlejšího města – FC Chomutov.

Náš soupeř v minulém kole vysoko podlehl na domácím hřišti pražskému Motorletu 1:5. V průběžné tabulce má zatím osm bodů za dvě výhry, s jednu dvoubodovou remízu.

V minulém ročníku v podzimním zápase na hřišti soupeře jsme si po remíze 1:1 a pokutových kopech odvezli domů dva zasloužené body. V utkání jsme byli lepším týmem, většinu času jsme drželi míč, domácí nás ohrožovali většinou ze standartních situacích, k ničemu jinému jsme je nepustili, V závěru utkání při nás stálo i štěstí, když domácí Bočkem neproměnili 4 minuty před koncem utkání penaltu.

V jarní odvetě na našem hřišti viděli diváci nádherný zápas, ke kterému přispěly oba týmy. Po brankách Chábery a Vávry jsme vedli 2:0, ale Chomutov do poločasu skóre srovnal. V druhé půli díky brankám Popelky a Karlovce jsme vítězství zvrátili na svou stranu.

Zápas FK Baník Souš – FC Chomutov začíná v sobotu 22.9. od 16:30 hodin.

Úterý, 18 Září 2018 14:10

MFK Most - FK Baník Souš 0:3 (0:2)

Branky : 24 + 33 min.Nobst, 55. min Matyáš

Velmi důležité utkání sehráli v mosteckém derby „Soušáci“ s celkem MFK Most. Utkání bylo hráno v sobotu dopoledne na stadiónu bývalého FK Baníku Most. Na utkání přišla i hojná návštěva celkem 584 platících diváků.

Utkání začali od první minuty, jak se později i ukázalo, i do poslední minuty lépe hosté ze Souše. Útok za útokem se valil na domácí branku a domácí hráči jenom bránili a odkopávali míče. První velkou šanci měl hostující stoper Bohata, který po centru na zadní tyč domácí branky hlavou nastřelil tyč a následný odražený míč padl domácímu brankaři do ruky.

V 10. minutě měli hosté další šanci, když nebezpečnou a tečovanou střelu chytil domácí brankař Hanus. Ve 22. minutě utkání byl nevybíravým způsobem ošklivě faulován hostující Dolejší domácím kapitánem Stoickým , než stačily po tomto faulu opadnout emoce, tak hostující hráč Nobst nádhernou střelou z velké dálky vsítil první branku Souše 0-1.

Celý článek...

Sobota, 15 Září 2018 07:28

Tým mužů představuje dva nové hráče, kteří posílili jeho řady.

Filip PETTIK – přichází na Souš z Hostouně

Ondřej BĚLOUŠEK – bývalý hráč Baníku Souš, kde odehrál šest sezon, přichází z třetiligového Písku

Čtvrtek, 13 Září 2018 10:24

Naše muže čeká v sobotu očekávané mostecké derby. Od 10:15 nastoupí na stadionu Josefa Masopusta proti Mosteckému fotbalovému klubu.

Oby týmy mají po šesti bodech za dvě výhry a potřebují další velmu důležité body. O to tedy bude zápas atraktivněji.

MFK v minulém kole prohrál na Kladně 2:0.

V sezoně 2016/17, když nastupoval MFK v Divizi jsme v podzimním zápase na hřišti soupeře zvítězili přesvědčivě 5:0. Naše branky vstřelili 6 + 26 min. Popelka, 14. min. Prokop, 70. min Nobst, 86. min. Štípek.

V jarní odvetě rozhodla přesná střela Dominika Nobsta z úvodu utkání, jinak se v úmorném vedru hrál fotbal spíše mezi oběma šestnáctkami. Naše mužstvo mělo zbytečně moc zkažených míčů, o které jsme pak museli zpětně bojovat. Ale díky dobré organizaci hry a důslednosti jsme utkání zvládli.

Čtvrtek, 06 Září 2018 18:10

Naši muži nastoupí k zápasu 5. kola fotbalové Divize B již tento pátek na půdě svého souseda v tabulce – SK Motorlet Praha.

Motorlet, stejně jako Souš, získal prozatím za uplynulá čtyři kola šest bodů a je na jedenáctém místě. Motorlet v minulém kole zvítězil na hřišti Mosteckého FK 2:1.

V minulé sezoně v podzimním zápase na našem hřišti jsme porazili Motorlet 3:0, když naše branky vstřelili Štípek, Dolejší a Štefko. Ke kvalitnímu zápasu také přispěli i hosté z Motorletu a tak diváci na Souši viděli nadprůměrný divizní zápas.

V jarní odvetě na hřišti soupeře se výsledek obrátil a Motorlet zvítězil 3:0. V tomto zápase nakonec rozhodly závěry obou poločasů, ve kterých Motorlet Praha rozhodl utkání ve svůj prospěch.

Zápas SK Motorlet Praha - FK Baník Souš začíná v pátek 7.9. od 18:00 v Praze.

Pondělí, 03 Září 2018 12:35

FK Baník Souš – FK Meteor Praha VIII 2:0 (0:0)

Branky : 58min.Vávra, 79 min. Frantl – vlastní ( Meteor )

V dalším domácím utkání sehráli fotbalisté Souše důležitý „mač“ s Meteorem Praha VIII, kdy obě mužstva měla doposavad pouze po jednom vítězství v soutěži.

V prvním poločase měli více ze hry a více brankových příležitostí hosté, na domácích hráčích jako by ještě ležela „deka“ z posledního zápasu, který vysoko prohráli. Nemohli se dostat do hry, prostě nic nevycházelo.

Druhý poločas již byl z jejich strany lepší, postupně vyrovnali hru a dokonce se dočkali vedoucí branky svého týmu. To 58. minutě utkání Dolejší ideálně uvolnil na levé straně Pavla Vávru, který ze šestnáctky hostujícího celku obstřelil brankaře a míč umístil do pravého horního růžku 1-0.

Čtvrtek, 30 Srpen 2018 07:57

V sobotu přivítají naši muži svého tradičního divizního soupeře – FK Meteor Praha VIII.

Dosavadním ziskem tří bodů je na tom náš soupeř nastejno s námi. Tyto tři body získal v minulém kole, když doma porazil pražský Motorlet 3:1. V prvním kole Meteor prohrál na hřišti Zbuzan 0:2 a ve druhé kole na mostecké půdě, MFK zvítězilo 3:0.

V minulém ročníku v podzimním zápase jsme na hřišti Meteoru zvítězili 2:0, když skvělý výkon předvedl náš brankář Hanus. Naše branky vstřelili Štefko a Štípek.

V jarní odvetě na našem hřišti jsme byli také úspěšní, dvě branky Zápotockého znamenaly výhru 2:1. Utkání to bylo vyrovnané, do 70. minuty jsme byli o krůček lepším týmem, ale po snížení hostů na 2-1 jsme posledních 20 minut bránili a báli se o vítězství.

Zápas FK Baník Souš - FK Meteor Praha VIII začíná 1.9. od 17:00 na Souši.

Čtvrtek, 23 Srpen 2018 08:43

Po vítězném domácím zápase s Rakovníkem, čeká naše muže v dalším kole fotbalové Fortuna Divize B velmi těžký soupeř. V sobotu zajíždějí nu půdu vedoucího celku tabulky – FK Zbuzany 1953.

Náš soupeř má dosavadní bilanci dvě výhry se skóre 5:0. V prvním kole Zbuzany zvítězily doma nad Meteorem 2:0 a ve druhém kole porazily Motorlet na jeho hřišti 3:0.

V minulé sezoně Zbuzany nastupovaly v divizní skupině C, kde skončily na třetím místě. Jejich bilance v ročníku 2017/18 byla 14-5-3-8 při skóre 67-43, což znamenalo zisk 55 bodů.

Zápas FK Zbuzany 1953 – FH Baník Souš začíná v sobotu 25. 8. od 10.15 ve Zbuzanech.

Pondělí, 20 Srpen 2018 08:19

FK Baník Souš – TJ Tatran Rakovník 3:2 (1:1)

Branky : 8min.Vávra, 64 a 66 min. Dolejší – 26.min.vlastní ( Pátek), 75 min. Omovie

K prvnímu domácímu mistrovskému utkání nastoupili hráči Baníku Souš proti mužstvu z Rakovníka, který již druhou sezónu vede bývalý trenér Souše Pavel Koutenský.

Utkání na žádost soupeře bylo sehráno již v pátek od 18.00 hodin.

První poločas začali lépe domácí hráči, když již po 8 minutách se po levé straně uvolnil Pavel Vávra a svoje sólo na hostujícího brankaře úspěšně zakončil a domácí vedli 1-0. Ale to bylo na dlouhou dobu s šancí ze strany domácího týmu vše.

Hosté se také pozvolně rozehrávali, největší nebezpečí hrozilo ze strany hráče č. 14 Omovie Kingsley Emumejakpo, který také zařídil vyrovnání skóre utkání. Ve 26. minutě si výborně naběhl do uličky a postupoval ve výhodné pozici směrem k domácí brance, domácí obránci jej stínovali, po závaru před brankou se míč několikrát odrazil a se štěstím pro hosty skončil v domácí brance 1-1, vlastní branku nakonec rozhodčí připsali domácímu obránci Pátkovi.

Čtvrtek, 16 Srpen 2018 07:35

Již tento pátek přivítají na Souši naši muži prvního soupeře v novém ročníku Fortuna Divize B - TJ Tatran Rakovník.

Náš soupeř v minulém kole podlehl doma Motorletu 1:2.

V minulém ročníku Divize skončil Rakovník na 12. místě se ziskem 35 bodů za bilanci 9-2-4-15.

V podzimním zápase na hřišti soupeře jsme remizovali 2:2 a plusový bod po penaltách putoval na Souš. Bohužel, naše vedení 2:0 po prvním poločase jsme neudrželi, když jsme zaspali začátek poločasu druhého.

V jarní odvetě se zrodil totožný výsledek, ale bonusový bod tentokrát putoval do Rakovníka. V zápase naši hráči udělali spoustu chyb a remízu jsme zachránili v poslední minutě.

Zápas FK Baník Souš – TJ Tatran Rakovník začíná mimořádně v pátek 17.8. od 18:00 hodin na Souši.