• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.

Úterý, 21 Červen 2016 09:37

news

ASK Lovosice - FK Baník Souš 3:3 (0:0) PK: 2- 4

Branky : 27 + 86.min Veverka, 53.min Faust – 37 + 60 min.Bíro, 83.min.Štípek

Pokutové kopy proměnili : Bohata, Bíro, Fiřt, Wagner

K poslednímu venkovnímu utkání zajíždělo mužstvo Souše na hřiště vedoucího celku tabulky ASK Lovosic. Utkání bylo hráno v sobotu za slunného počasí v dopoledních hodinách.

V 16. minutě utkání pronikli středem hřiště domácí hráči do blízkosti hostující branky, ale brankář Souše Švarc výborně vyběhl a šanci zneškodnil.

V 18.minutě domácí hráč s č.11 Faust Marek běžel sám na hostujícího brankaře, ale ten včasným výběhem zmařil další šanci domácích.

Ve 20.minutě zahrával v blízkosti hostující branky přímý volný kop domácí hráč Obrtlík, ale jeho ostrá střela šla těsně nad branku. Ve 23. minutě se poprvé uvedli hosté a to když útočník Ondra Bíro z dálky prověřuje domácího brankaře, ale neúspěšně.

foto: Blanka Škantová

Ve 27. minutě udělal hostující defenzivní hráč Matyáš chybu v rozehrávce, domácí založili bleskový protiútok, dlouhý míč putoval na pravou stranu, kde se pěkně uvolnil domácí Veverka a střelou mezi nohama hostujícího obránce střílí na přední tyč hostující branky vedoucí branku utkání 1-0.

Ve 31.minutě po pěkném průniku hostujícího Pátka a jeho nahrávce se do brankové šance dostává hostující Matyáš, ale v koncovce selhal a branku nevstřelil. V této fázi hosté na hřišti dominují a domácí hráči se brání.

Ve 38. minutě domácí hráči zahráli v blízkosti svého pokutového území na pravé straně nedovoleně rukou a z nařízeného přímého kopu zkušeně hostující Ondra Bíro prostřeluje zeď a vyrovnává na 1-1. Ve 42. minutě po akci Hynek-Matyáš-Hynek vysílá posledně jmenovaný pěknou střelu na domácí branku, ale brankář vyráží pouze na roh.

Ve 43. minutě zahrává Bíro rohový kop z pravé strany na přední tyč si naběhl hostující obránce Petr Fiřt a jasnou „gólovku“ domácí brankař chytá.

Ve 44. minutě měl další šanci na vstřelení branky hostující Bíro, kdy jej nádhernou přihrávkou vyzval obránce Fiřt, domácí brankař vyběhl, ale u míče byl později a než se Bíro rozkoukal a brankaře přehodil, domácí obránce odvrátil míč na rohový kop.

Ve druhém poločase se hrálo na horu a dolu, v 53. minutě se špatně zorientoval hostující defenzivní záložník Zápotocký, kdy nechtěně do tahu nahrál domácímu hráči s č. 11 Marku Faustovi a ten postupoval sám na hostujícího brankaře, kterého také překonal 2-1.

V 59. minutě hosté zahrávali přímý volný kop z levé strany a docela z úhlu, kdy se k míči postavil Bíro, všichni hráči v pokutovém území očekávali centrovaný míč, ale „lišák“ Bíro míč nádherně stočil do domácí branky a vyrovnal na 2-2.

V 71. minutě domácí nastřelil hráčem č. 10 Holubem tyč hostující branky. V 74. minutě udělal chybu v rozehrávce hostující Junek a domácí hráč obstřeloval celou branku hostí a opět nastřelil zadní tyč branky Petra Švarce. V 78. minutě hosté zahrávali rohový kop, na míč si nejvýše vyskočil hostující stoper Bohata a jeho hlavička v jasné brankové příležitosti skončila těsně nad domácí brankou.

V 83. minutě hosté opět zahrávali rohový kop, ze kterého se po zmatku v domácím pokutovém území nakonec stal třetím gólem v brance domácího celku a autorem byl rozhodčím označen hostující Václav Štípek 2-3. Domácí hráči poté zabrali a snažili se vyrovnat, což se jim také v 86. minutě povedlo a opět se prosadil domácí Richard Veverka 3-3.

Po utkání se kopali pokutové kopy, ve kterých zvítězili hosté v poměru 4-2 a odvezli si z Lovosic dva cenné body do závěrečné tabulky.

Hostující trenér Pavel Koutenský po utkání uvedl :

„Poslední zápas sezony a proti celku, který vyhrál divizní skupinu a postupuje do CFL. V úvodních 20- ti minutách jsme se na hřišti hledali, domácí na nás vlítli, ale naštěstí jsme tlak přežili a postupně jsme přebírali aktivitu a v závěru poločasu jsme dominovali na hřišti.

Druhý poločas pak byl nahoru – dolu, obě mužstva chtěla zvítězit a nakonec utkání skončilo spravedlivou remízou. No a v pokutových kopech jsme na jaře k neporažení a tak po zásluze vezeme ze hřiště prvního týmu dva body do tabulky, které nás posunuli v závěrečné tabulce divize skupiny „B“ na krásné páté místo s počtem 52 bodů, což je historicky nejvyšší zisk bodů v historii FK Baník Souš"

ŽK : 2-0

ČK : 0-0

Diváci: 100

Rozhodčí : Baum – Teuber, Vaňkát

Delegát FAČR : Havránek Václav

Sestava :

Švarc – Fiřt, Junek, Bohata, Pátek – Matyáš ( 87.min.Karlovec ), Zápotocký – Hlaváček P.( 69.min.Wagner), Hynek ( 74.min.Štípek ), Horský (Da Silva Diego ) – Bíro

Připraveni : Johana

Trenér: Koutenský Pavel

Asistent trenéra: Johana Petr

Vedoucí mužstva: Petr Černý

Masér: Petr Černý

Kustod: Pavel Jíra

 

Autor : Černý Petr

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR