Čtvrtek, 17 Květen 2012 11:45

Zdroj: www.fcpk.cz

Ve 25. kole divize fotbalisté Přední Kopaniny zcela zbytečně prohráli na hřišti mosteckého klubu FK Baník Souš 0:2. Kopanina sehrála velmi dobrý poločas, navíc soupeř byl po "devítce" v minulém kole v Teplicích viditelně stále v agónii. Podprůměrným výkonem ve druhé půli však Kopanina soupeři doslova darovala vítězství!

Fotbalisty FCPK v Souši čekal fantastický trávník, ne nadarmo zde Baník Most hrál druhou ligu, když kvůli problémům s vlastním stadiónem nemohl hrát doma. Hrálo se za slunečného i když chladnějšího počasí a foukal výrazný vítr, který občas velice zdařile měnil dráhu letu balónu.

Zajímavostí bylo obsazení druhé lajny, kde se s praporkem velice zdařile prezentovala rozhodčí Hedvika Mifková.

Kopanina hrála v první půli proti větru a hrál se vyrovnaný zápas. Bohužel pro hosty Dominik Santler ze svých dvou úniků sám na gólmana nevytěžil nic a do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. Hosté však odevzdali v prvních pětačtyřiceti minutách sebevědomý výkon a ačkoliv i domácí se dostali do několika dobrých střeleckých příležitostí, čekalo se, že druhou půli se proti větru pořádně zapotí!

K překvapení všech však vývoj první půle hosty viditelně ukolébal a pod dojmem, že soupeř se porazí sám, Kopanina druhou půli směle vypustila. Její hráči přestali běhat a zcela vypadli z role a po dvou brankách domácího Vodičky už do ní zpět nenaskočili.

Nejprve se Leibl prosmýkl u lajny Bittengelovi s Peckou a jeho centr uklidil Vodička volejem k tyči Švarcovy branky. Při druhém gólu pak Vodička frnknul celé obraně a svůj samostatný nájezd na Švarc proměnil přízemní střelou k tyči.

Kopanina si žádnou zásadní možnost ve druhé půli nevypracovala ani s podporou větru a darovala domácímu týmu vítězství. Trenér Kuchař byl po utkání na svě svěřence silně rozezlen. Ačkoliv Souš patří v soutěži mezi týmy s nejlepšími výsledky v domácím prostředí (ze třinácti zápasů jen jednou prohrála, vyhrála devětkrát), tentokráte si hosté body odvézt mohli...