• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.

Pondělí, 17 Červen 2013 09:10

news

Baník Souš – Sokol Libiš 2:0 (1:0)

ŽK – 1:4, bez ČK, 100 diváků.

Branky: Štípek (30.) a Macháček (72.)

Soušští nastoupili do utkání aktivněji než hosté s cílem odčinit jednobrankovou porážku z Vyšehradu. Také se chtěli rozloučit s trenérským duem vítězstvím. Třetím důvodem bylo potvrdit, že Soušští jsou v tomto ročníku divize B týmem, který na domácí půdě získal nejvíce bodů ze všech mužstev.

Baník získal celkem 47 bodů (14 vítezství, 5 remíz a 11 proher a skóre 47:42), tj. o tři body více než v předchozím (premiérovém) ročníku. Z toho Soušští získali na domácím hřišti 38 bodů za 12 vítězství a 2 remízy. Prohráli pouze jedenkrát (na podzim s Brozany v poměru 1:3). Skóre je také velice aktivní – 37:17. Zatím Baníku patří 7. místo. Pokud Žatec vyhraje středeční dohrávku s Českým Brodem, tak Baníkovci skončí na 8. místě divize B (v loňském ročníku obsadili Soušští 9. místo).

Bilance na hřištích soupeřů je slabší. Soušští dokázali pouze dvakrát zvítězit (v Toužimi a Čelákovicích) a třikrát remizoval. Což představuje pouze 9 bodů. Skóre je pasivní – 10:25.

Utkání posledního kola tohoto ročníku se hrálo za pěkného počasí a příjemné atmosféry. Soušští byli techničtější, hosté podali bojovný výkon. Přesto body zůstaly zaslouženě na soušském hřišti.

A jak padaly branky? Ve 30. minutě unikl po pravé straně hřiště Pátek. Svou přihrávku adresoval do pokutového území na Štípka, který využil svých zkušeností a odpoutal se od obránce. Následně obstřelil vybíhajícího brankáře hostí – 1:0. Druhou branku přidali Soušští v 72. minutě. To Da Silva zahrával přímý volný kop z 22 metrů. Míč mířící do vápna nejdříve prodloužil hlavou Štípek a poté Macháček tečoval do protipohybu brankáře – 2:0.

Ještě za zmínku stojí nastřelené břevno Macháčkem, který vyslal dělovku z 27 metrů z přímého kopu.

Sestava Souše: Unger – Levý, Macháček ©, Tancoš, Popelka (75. Banovič) – Pátek, Christof (79. Husák), Karel (59. Veselý), Künzl, Da Silva – Štípek.

Trenér: Kopas Zdeněk

Asistenti trenéra: Giampaoli Karel a Novák Josef

Vedoucí mužstva: Broskovics Petr

Masér: Mathaus Richard

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR