Čtvrtek, 25 Duben 2019 07:57

Naši muži přivítají v sobotu na Souši v rámci 23.kola fotbalové Divize B desátý tým průběžné tabulky – FK Olympie Březová.

Náš soupeř v minulém kole podlehl doma Motorletu 2:3. Na jeho kontě tak zůstává 32 získaných bodů za bilanci 10-1-0-11.

V podzimním zápase na hřišti soupeře jsme zvítězili 2:0. Olympii jsme zaskočili hned v úvodu zápasu, když již v první minutě vstřelil branku Vávra a pojistku na 2:0 zajistil v 72.minutě Christof.

Zápas FK Baník Souš - FK Olympie Březová začíná v sobotu 27.4. od 17:00 hodin na Souši.

Středa, 24 Duben 2019 07:34

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – SK Pavlíkov 2:1 (1:0)

Branky Souše/Ervěnic: Lukešová a Polívková; bez ŽK a ČK; 50 diváků.

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál 1. kolo nadstavby o postup do ČFL, tj. první čtyři týmy z horní poloviny bojují o skupinové vítězství a případný postup do ČFL. Přitom týmům zůstaly body získané v základní části.

Oba týmy se velice dobře znají a praktikují kombinační fotbal. Vzájemné souboje s vítězem minulého ročníku vždy přinášely pěknou kopanou okořeněnou bojovností. Ženy domácího sdruženého týmu chtěly prodloužit vítěznou sérii a urvat všechny body. Z těchto důvodů utkání slibovalo zajímavou podívanou. Což se také potvrdilo.

Ale popořádku. Od úvodního hvizdu se po krátkém „oťukávání“ bojovalo o každý metr hřiště. Většina příležitostí ale končila na hranici pokutového území. Pak odpovědnost na sebe vzala opora domácích žen Lukešová a ve 21. minutě otevřela skóre utkání – 1:0.

Celý článek...

Středa, 24 Duben 2019 07:25

FC Chomutov – FK Baník Souš 2 :1 ( 0 : 0)

Branky: 60,75 Boček – 50 Zápotocký

Další derby po sobě sehráli fotbalisté Souše tentokrát v sousedním Chomutově, vzhledem k velikonočním svátkům se utkání předehrávalo již ve čtvrtek od 19.00 za umělého osvětlení.

V prvním poločase měli míč na kopačkách častěji hosté, domácí se bránili, převaha byla , ale platonická a v podstatě to skončilo 1-1 na nastřelená břevna, gol nepadl žádný a tak se šlo do kabin za remízového stavu 0 – 0.

Druhý poločas začal v režii hostů, nově příchozí hráč ze Souše Jirka Zápotocký přinesl do útoku důraz a to se mu taky vyplatilo, v 50 minutě se v pokutovém území prosadil a ačkoliv byl obráncem domácího celku důrazně bráněn , tak vstřelil branku 0-1.

Poté jakoby se hosté báli o výsledek hráli velmi opatrně až pasivně a to se jim nevyplatilo. Jediný hráč domácích, který byl schopen ohrrozit „soušskou“ branku byl „veterán“ Boček, který dvěma brankami v 60 a 75 minutě rozhodl o vítězství svého týmu.

Úterý, 23 Duben 2019 08:20

Zdeňek Weickert zvítězil v anketě Fortuna Gól snů (týdenní hlasování) a k jeho postupu do výběru o nejkrásnější gól měsíce března.

Hlasování o Fortuna Gól snů měsíce března to startuje zítra (21.4.) ve 8:00 a končí v úterý (23.4.).

Hlasování probíhá na portálu Sport.cz, pořad pak běží tamtéž a na O2 TV Sport

Gratulujeme

Středa, 17 Duben 2019 08:09

Zápas 22.kola fotbalové Divize B odehrají naši muži již tento čtvrtek, když zavítají na hřiště devátého Chomutova.

Náš soupeř v minulém kole podlehl na hřišti pražského Motorletu 1:2. V dosavadním průběhu soutěže získal Chomutov 32 bodů za bilanci 9-2-0-9 při skóre 29:36.

Podzimní zápas na našem hřišti se nám nepovedl. V utkání byli bojovnější hosté, měli větší touhu po vítězství a proto zvítězili 3:1.

V minulém ročníku v podzimním zápase na hřišti soupeře jsme si po remíze 1:1 a pokutových kopech odvezli domů dva zasloužené body. V utkání jsme byli lepším týmem, většinu času jsme drželi míč, domácí nás ohrožovali většinou ze standartních situacích, k ničemu jinému jsme je nepustili, V závěru utkání při nás stálo i štěstí, když domácí Bočkem neproměnili 4 minuty před koncem utkání penaltu.

V jarní odvetě na našem hřišti viděli diváci nádherný zápas, ke kterému přispěly oba týmy. Po brankách Chábery a Vávry jsme vedli 2:0, ale Chomutov do poločasu skóre srovnal. V druhé půli díky brankám Popelky a Karlovce jsme vítězství zvrátili na svou stranu.

Zápas FC Chomutov – FK Baník Souš začíná ve čtvrtek 18.4. od 19:00 v Chomutově.

Středa, 17 Duben 2019 07:22

FK Baník Souš/SK Ervěnice-Jirkov – ČFK Brňany 7:0 (5:0)

Branky Souše/Ervěnic: Lukešová 3, Šimonková, Novotná, Dojáčková a Polívková; ŽK 0:1, bez ČK; 50 diváků.

Společný tým Baníku Souš a SK Ervěnice-Jirkov odehrál i své třetí jarní mistrovské utkání vítězně. Tímto kolem byla uzavřena základní část, po které byla tabulka rozdělena na dvě poloviny – týmy z horní poloviny budou bojovat o skupinové vítězství a případný postup do ČFL a týmy, které obsadily spodní část tabulky, tak budou bojovat o konečné umístění.

Ženy domácího sdruženého týmu nechtěly připustit drama jako v předchozím utkání v Postoloprtech, kde zvítězily po bojovném utkání 2:1 (1:0) brankami Novotné a Tóthové.

Úterý, 16 Duben 2019 20:32

FK Baník Souš – MFK Most 2:1 (1:1)

Branky : Prokop, Nobst – pokutový kop - Matyáš –vlastní branka

V sobotu se utkali v „mosteckém“ derby hráči FK Baník Souš s celkem MFK Most. I přes nepřízeň

Úvod utkání poznamenala rychlá branka hostí, již ve 2. minutě hosté zahrávali z levé strany rohový kop, který si do vlastní sítě vstřelil domácí hráč David Matyáš 0-1.

Domácí byli z této branky otřesení, jejich hra nebyla tak přesná, hráči byli nervózní, snažili se, jak mohli o vyrovnání, ale bylo to upracované a neurovnané. Hosté překvapili svým výkonem, bojovali a byli hodně namotivováni k vítězství.

Ve 14. minutě utkání se však domácí konečně prosadili poté, co vyrovnávací branku vsítil stoper Michal Prokop 1-1. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou. Hosté měli brankovou příležitost Danielem Kasalem, který z rychlého protiútoku nastřelil tyč domácí branky.

Větší brankové příležitosti již do poločasu nebyly a tak se šlo za remízového stavu do kabin.

Pátek, 12 Duben 2019 15:46

Před sobotním derby budou na Souši otevřeny dva vchody, jeden hlavní vchod z ul. Zd.Fibicha od Neprakta klubu a druhý (hlavně pro ty, kteří přijedou autem) bude otevřen v horní části areálu Souše - vjezd na burzu, kde bude možno parkovat na vymezeném parkovišti.

FK Baník Souš upozorňuje návštěvníky sobotního derby na platnost návštěvního řádu FK Baník Souš, kde se mimo jiné hovoří o tom, že do areálu nebudou vpuštěny osoby podnapilé, osoby vnášející nevhodné předměty (pyrotechniku, dýmovnice, tyče atd.).

Při vstupu do areálu bude pořadateli prováděna namátková, osobní kontrola vytypovaných osob. Celé utkání bude zabezpečeno pořadatelskou službou ve spolupráci s Policií ČR a Městskou Policií Most.

Čtvrtek, 11 Duben 2019 07:59

V sobotu čeká naše hráče očekávané mostecké derby. Na soušský stadion přijedete městský rival – Mostecký fotbalový klub.

Našemu soupeři se v soutěži vůbec nevede. Se ziskem pouhých čtrnácti bodů je na úplném dně průběžné tabulky a vzhledem k jeho formě bude těžko odvracet hrozící setup ze soutěže.

V minulém kole náš soupeř podlehl doma Kladnu 0:3 a v jarní části sezony ještě nevyhrál, když získal pouhé dva body.

V podzimním zápase na hřišti soupeře jsme zvítězili jednoznačně 3:0, po brankách Nobsta 2x a Matyáše. V utkání jsme byli lepším týmem, domácí nás v podstatě neohrozili až na jednu pološanci.

Mostecké derby začíná na Souši v sobotu 13.4. od 17:00 hodin.

Středa, 10 Duben 2019 09:07

FK Baník Souš – SK Motorlet Praha 1:1 (1:1) PK 4:5

Branky : 16. min.Hudec - 26.min.Vojta

Ve 20. kole fotbalové divize jsme na našem hřišti přivítali fotbalisty FK Motorlet Praha.

Velmi ambiciózní celek byl před dnešním utkáním na 5. příčce tabulky a v minulém kole porazil na domácí půdě Mostecký FK 6:2. Nám v podzimní části soutěže uštědřil velmi nelichotivou porážku 5:0. Do dnešního střetnutí jsme nastupovali s respektem, ale odhodláním vysokou porážku odčinit. Do utkání jsme vstoupili dobře a v první dvacetiminutovce se hrálo podle našich not. Za což jsme byli v 16. minutě náležitě odměněni. Po centru z levé strany se na zadní tyči dostal k propadnutému míči Hudec a otevřel skóre utkání.

Od vstřelené branky hosté přidali a utkání se vyrovnalo. V této části hry byli ale hosté brankově úspěšnější, kdy se jim v 26. minutě brankou Vojty podařilo srovnat. Do konce prvého poločasu se na skóre již nic neměnilo a do šaten se šlo za stavu 1:1.

V úvodu druhé půle se obraz hry neměnil obě mužstva hráli zodpovědně a duel se odehrával především ve středu pole.