• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.

Úterý, 09 Květen 2017 07:42

news

FK Baník Souš – SK Horní Bříza 3:1 (1:1)

ŽK – 0:1, bez ČK, 50 diváků. Rozhodčí: Petr Černý

Soušské fotbalistky se v posledním domácím utkání jara postavily celku z Horní Břízy.

Soupeř na jaře posílil, tak se mu dařilo i výsledkově. Přesto domácí hráčky se chtěly se svými příznivci rozloučit vítězstvím.

Zápas začal pro Číči velmi dobře. Už v 6. minutě jdou do vedení po tom, co se Zdzieblové daří proniknout středem hřiště a s klidem obstřelit vybíhající gólmanku – 1:0.

Hosté po rozehrávce okamžitě odpovídají svým útokem, ale jejich zakončení končí nad břevnem. Takovéto schéma hry lze pozorovat po celých 90. minut, šance se bleskově střídají na obou stranách a hra se přesouvá od jednoho pokutového území k druhému.

V 10. minutě musí domácí obrana odrážet prudkou střelu po rohovém kopu, z brejku se na druhé straně k zakončení dostává Medková po přihrávce od Svobodníkové, ale také obrana Břízy střelu blokuje.

Ve 14. minutě domácí lapačka včas vybíhá a bere balon z kopaček hostující útočnice.

V 16. minutě si povedená přihrávka ze zadních řad nachází cestu k Polívkové, která lobem přehazuje brankářku a balon končí v síti, ale čárová rozhodčí ukazuje ofsajd. Skóre se tedy nemění. Hosté využívají situace, rychle rozehrávají a střílí, Vosáhlová jde ale na zem a chytá.

V 19. minutě je Polívková faulována na hranici vápna, krásně zahraný přímý volný kop je ale soupeřkou vyražen z brány a dorážka domácích končí nad bránou. Protihráčky opět okamžitě startují svůj útok a trefují boční síť. I Číči teď ihned rozehrávají, ze středu vysílá Medková krásnou přihrávku křížem na nabíhající Tóthovou na levé straně. Ta obchází obranu kličkou a posílá přesný centr na Zdzieblovou, která těsně přestřeluje.

Ve 25. minutě vstřeluje Horní Bříza svůj první gól a srovnává na 1:1. Další branky se už diváci do poločasové pauzy nedočkají, přestože domácí měli několik vyložených šancí (Jungová se řítí sama na brankářku a svou střelu nastřeluje do ní, nastřelené břevna branek na obou stranách).

Od úvodního hvizdu druhého poločasu oba týmy bojují a snaží se strhnout vítězství na svou stranu. Ve 48. minutě musí Vosáhlová likvidovat další prudkou střelu hostů, o minutu později střílí Svobodníková do náručí brankářky Břízy.

V 57. minutě Tóthová centrem nachází na zadní tyči Polívkovou. Ta trefuje nejprve gólmanku, ale z dorážky se už nemýlí a zvyšuje vedení Souše na 2:1.

Od této chvíle mají soušské fotbalistky ze hry více, daří se jim lépe kombinovat i držet balon více na svých kopačkách. Když v 84. minutě přidá Medková třetí gól po pěkné kombinaci, o vítězi je tak rozhodnuto. Body i radost zůstávají na domácí půdě.

Trenéři Baníku hodnotili utkání:

„Zápas jsme měli rozhodnout již v první půli, kdy jsme za jednobrankového vedení měli další čtyři vyložené šance ke vstřelení branky. Přestože hosté dokázali vyrovnat, tak nás to více nakoplo ve hře dopředu, abychom neopakovali poslední smolný domácí zápas s Pavlíkovem. Oba týmy zaslouží pochvalu za bojovný výkon.“

Sestava: Vosáhlová – Schubertová, Králová, Ratajová (K), Hejduková – Budilová, Svobodníková, Medková, Tóthová – Zdzieblová, Polívková

Střídající: Švamberová, Nováková a Jungová.

Trenéři: Giampaoli Karel a Chlad Ondřej

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR