• FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.
 • FK Baník Souš z.s.

Čtvrtek, 27 Duben 2017 08:47

news

FK Baník Souš – SK Pavlíkov 0:1 (0:1)

Bez ŽK a ČK, 60 diváků

Po minulém volném víkendu čekal v sobotu soušské fotbalistky na domácí půdě kvalitní soupeř a v současné době druhý tým divizní tabulky žen – SK Pavlíkov.

Ten má velmi dobrou bilanci 10 výher, 1 remíza a 2 prohry, a pyšní se také jednou takovým počtem vstřelených branek, než mají na kontě Číči. Dopředu tak bylo jasné, že poradit si s Pavlíkovem bude úkol nelehký, domácí hráčky šly ale přesto do utkání s jasným cílem poprat se o body.

Nervozita byla na kopačkách hráček Souše v úvodních minutách přece jen trochu patrná a herní převahu tak měly soupeřky.

Potom v sobě ale Číči, povzbuzované trenéry, probudily dravost a začal opravdový boj. Hráčky Pavlíkova předváděly kombinačně dobrou hru, domácí jim však nehodlaly nechat jediný balon zadarmo, a tak i ony se brzy přesvědčily o tom, že dnes je snadné utkání nečeká.

Výkony obou týmů se před koncem prvního poločasu vyrovnaly, pak ale přišla 44. minuta a s ní pro Souš nešťastný gól, kdy podkopnutý balon z dálky (ze vzdálenosti 27 metrů) přeletěl obrannou řadu i s gólmankou a zaplul těsně pod břevno.

Gól do šatny však bojovnost domácích neutnul, právě naopak. Od první minuty druhé půle se draly před bránu soupeřek, snažily se najít recept na hostující obranu a vyrovnat.

Důsledné bylo také bránění, do kterého se zapojovala celá jedenáctka. Obranná čtveřice i velmi dobře chytající Vosáhlová, která včasnými výběhy sbírala gólové příležitosti Pavlíkovu z kopaček, pomoc od útoku i zálohy ocenily, protože Pavlíkov hrozil nebezpečnými útoky jak po stranách, tak středem hřiště.

Na druhé straně si velké gólové šance vytvořily Zdzieblová, Polívková, Medková i Králová, kdy se řítily samy na brankářku ale míč v síti neskončil (1xnastřelené břevno a ostatní pokusy skončily těsně vedle tyče brankové konstrukce) a v 90. minutě tak závěrečný hvizd oznamoval prohru Souše 0:1.

Příští utkání se Číči pokusí sérii dvou utkání bez bodů přerušit v Libušíně, který je aktuálně na poslední příčce tabulky.

Trenéři Baníku hodnotili utkání:

„Po úvodním ostychu ze soupeře jsme se postupně začali více prosazovat. Z našeho pohledu jsme v poslední minutě prvního dějství dostali před odchodem do šatny trochu náhodnou branku.

Druhá půle byla již převážně v naší režii, kdy jsme se více tlačili před pokutové území hostí a soupeř pak hrozil rychlými brejky. K naší smůle jsme nedokázali využít ani ty největší brankové příležitosti, kdy se děvčata ocitaly tváří v tvář lapačce našich soupeřek.

Přesto zasluhují pochvalu oba týmy. Naše hráčky zasluhují poklonu nejen za bojovnost až do poslední minuty zápasu a soupeřky za pěknou kombinační hru a slušný přístup."

Sestava: Vosáhlová – Švamberová, Schubertová, Ratajová (K), Hejduková – Budilová, Medková, Králová, Tóthová – Polívková, Zdzieblová.

Střídající: Nováková

Trenéři: Giampaoli Karel, Chlad Ondřej

 

 

1most

1most

 

 

fortuna

fortuna1

 

 

mostms

 

mostms

mostms

 

inzerát číči

| + - | RTL - LTR