Středa, 10 Červen 2015 20:59

DFK Teplice - TJ Baník Souš 2:2 (0:1)

Branky Souše: Svobodníková 2 (17. a 52. min.)

Ženy Baníku nastoupily do posledního utkání této sezóny proti DFK Teplice s cílem rozloučit se vítězstvím a udržet celkové 6. místo v soutěži.

Soušské ženy vstoupily do utkání aktivně. Již v 6. minutě pronikla do pokutového území Svobodníková, ale ve vyložené šanci nastřelila brankářku Teplic.

V 7. a 13. min. kopaly hostující ženy Tóthová a Polívková přímé volné kopy z levé strany hřiště ze vzdálenosti 23. metrů. Pokusy obou hráček skončily těsně vedle brankové konstrukce.

V 17. min. unikla po levé straně hřiště Tothová. "Naservírovala" míč před prázdnou branku nabíhající Svobodníkové a ta se již pohodlně prosadila - 0:1.

Domácí se osmělili k první střele až v 19. minutě, která skončila mimo. Ve 23. min. zahrála rohový kop Svobodníková. Míč proletěl přes celé malé vápno, ale dobíhající hráčky Baníku ho nedokázaly usměrnit do sítě.

Brankovou příležitost měly domácí hráčky ve 30. minutě. To brankářka Baníku Lobo vyrazila míč před sebe k domácí hráčce, ale ta nabídnutou šanci nedokázala využít.

Ve 37. minutě pronikla středem hřiště Schubertová a řítila se osamocená na branku. Ve vyložené šanci nejdříve nastřelila brankářku a z následné dorážky minula prázdnou branku. Prví půli ukončila střela mimo branku Tóthové.

Úvod druhé půle začal stejným způsobem, jako skončil poločas první. To se ve 47. min. zahrávala rohový kop Tóthová a její centr našel Kratinovou, která hlavou poslala míč do náruče brankářky.

V 52. min. unikla po levé straně opět Tóthová. Její tvrdá křížná střela skončila na břevně branky. K odraženému míči se nejrychleji dostala Svobodníková a pohotově hlavou dopravila míč opět do sítě - 0:2.

V 57. minutě nastřelila břevno domácí branky Polívková. Pak nastalo dlouhé 45 minutové přerušení utkání z důvodu zranění domácích hráčky. Nucená přestávka paradoxně prospěla domácím hráčkám, Soušské ženy částečně vypadly z rytmu. Domácí si vytvořili několik brankových příležitostí, které zahodili.

Dokonce v 61. minutě zahodila hráčka Teplic i pokutový kop. Na obou stranách převládala útočná hra, kdy si obě mužstva vytvořila řadu brankových příležitostí.

V 67. min. se na branku řítila soušská Polívková, ale také nastřelila brankářku. Z následného rohu jmenovaná hráčka hlavičkovala do tyče.

O minutu později mají zase gólovku domácí, kterou ale stačí zlikvidovat lapačka Lobo.

O další minutu později opět Tóthová nastřeluje břevno. Domácí hráčky se dokázaly prosadit v 74. minutě - 1:2.

O dvě minuty později mají brankovou příležitost soušské ženy, ale Zdzieblová nastřelila naskakující brankářku. Domácím se podařilo vyrovnat v 80. minutě po pěkné akci na křídle a střele z prostoru penalty - 2:2.

V 84. minutě pálí aktivní Tóthová mimo branku a tak utkání skončilo smírem.

Zápas se divákům líbil, kdy kromě čtyř vstřelených branek viděli mnoho pěkných akcí a brankových příležitostí.

ŽK - 1:0 a bez ČK, 50 diváků

Sestava Baníku Souš: Lobo - Hejduková, Kratinová, Schubertová (K), Ratajová - Švamberová (58. Budilová), Svobodníková, Polívková, Tóthová - Zdzieblová a Nováková.

Trenéři Baníku: Chlad Ondřej a Giampaoli Karel.